پرفروش‌های نشر‌نی در هفته گذشته

نشر نی در حساب اینستاگرام خود عنوان‌های پر فروش هفته گذشته را اعلام کرده است. البته مشخص نیست که این پرفروش‌ها بر اساس فروش کدام کتابفروشی‌ها یا فروشگاه‌های اینترنتی محاسبه شده‌اند.

Ma IRANIAN ORIGINAL 94 4 2ما ایرانیان را مقصود فراستخواه نوشته است. کتاب به بررسی خلقیات ایرانیان پرداخته و این سوال کلیدی را مطرح می‌کند که آیا خلقیات ما ایرانیان ضعف‌ دارد؟ او در این پژوهش با پرسش از هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و نخبگان به این نتیجه رسیده است که خلقیات ما ایرانیان دارای ضعف‌های متعددی است و در طول کتاب سعی می‌کند راه‌حل‌های رفع این ضعف‌ها را نیز مورد واکاوی قرار‌دهد.

download

انسان پاره‌پاره  را نیکلا گریمالدی نوشته و عباس باقری آن را ترجمه کرده است. کتاب به بررسی بشریت و آینده آن می‌پردازد و این مسئله را مطرح می‌کند که شکاف عمیقی بین آنچه پیش از ما و پس از ما رخ داده و می‌دهد، وجود دارد. نویسنده با نگاهی عرفانی به تفاوت بین نسلی پرداخته است.

۹۷۸-۹۶۴-۱۸۵-۱۲۶-۴تاریخ ایران مدرن نوشته یرواند آبراهامیان با ترجمه محمد‌ابراهیم فتاحی یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار منتشر شده در نشر نی است. این کتاب برخلاف نامش درباره تجربه مدرنیته در ایران نیست بلکه به بررسی ایران در قرن بیستم می‌پردازد. این کتاب شباهت بسیاری به دیگر اثر آبراهامیان یعنی ایران بین دو انقلاب دارد. و برخی تاریخ ایران مدرن را خلاصه‌ای از آن کتاب می‌دانند.

۹۷۸-۹۶۴-۱۸۵-۱۸۱-۳بلندهای بادگیر  نوشته امیلی برونتئه و با ترجمه  رضا رضایی منتشر شده است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های خواهران برونتئه (شارلوت و امیلی) است که رضا رضایی ترجمه آن را بر عهده داشته است. این کتاب در سال ۱۸۴۷ نوشته شده و داستان عشقی نافرجام است که با حوادث و اتفاقات متعددی روبرو می‌شود و بسیاری را درگیر خود می‌کند. علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک جهان می‌توانند این کتاب را در فهرست خود قرار دهند.

MASAAELE KLIDI PHALSAFE ORIG 94 4 2مسائل کلیدی فلسفه را جولیان باجینی نوشته و حمیده بحرینی آن را ترجمه کرده است. نویسنده کتاب در طول کتاب سعی کرده است این نکته را به مخاطبان بیاموزد که به متون فلسفی به چشم حقیقتی قطعی نگاه نکنند. و آن را تنها روایتی از فلسفه بدانند. او توصیه می‌کند کتب فلسفی را باید با نگاهی انتقادی مطالعه کرد و این مسئله جالب را مطرح می‌کند که، هر متنی می‌خوانیم تقریبا آغاز یک پژوهش است نه پایان آن.

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *