تازه‌های نشر نی در نمایشگاه کتاب

فهرست تازه‌های نشر نی را که مرور کنید می‌بینید در هر حوزه‌ای عنوانی تازه وجود دارد و عنوان‌هایی که شاید مدت‌ها منتظرشان بودیم بالاخره منتشر شده‌اند. از این جهت بازدید از غرفه نشر نی در بیست و هشمین دوره نمایشگاه کتاب تهران می‌تواند اتفاق هیجان‌انگیزی باشد.

خواهران برونته

شرلیدر حوزه ادبیات در نشر نی امسال  دومین مجموعه‌ی ادبیات کلاسیک جهان با ترجمه رضا رضایی به انجام رسیده  و پرونده آن بسته شده است. مجموعه‌ی هفت جلدی آثار خواهران برونته با عرضه‌ی کتاب شرلی  کامل شده و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر مجموعه‌ی کامل آثار جین آستین، حالا آثار خواهران برونته را نیز در قفسه خود داشته باشند.

دوشس و ملفی

در مجموعه‌ی دور تا دور دنیا، که عنوان مجموعه‌نمایشنامه‌های نشر نی است، دوشس و ملفی عنوان جدیدی است که ناهید قادری آن را ترجمه کرده است. در غرفه‌ی نشر نی بخش مجزایی برای نمایشنامه‌ها در نظر گرفته شده است که این عنوان را می‌توانید در میان دیگر آثار پیدا کنید.

ابن‌بطوطه و بیهقی

تحلیل تاریخ بیهقی

تحلیل تاریخ بیهقی

نشر نی در ادبیات کلاسیک و متون کهن دو عنوان تازه دارد. کتاب حدیث خداوندی و بندگی نگاهی تحلیلی به تاریخ بیهقی دارد و اثری پژوهشی است از دکتر محمد دهقانی.دکتر دهقانی در  تحلیل این متن کلاسیک از دیدگاه‌های ادبی، اجتماعی و روان‌شناختی بهره برده است.

ابن بطوطه نیز دیگر اثر تازه‌ی نشر نی از محمدعلی موحد است. موحد پیش از این سفرنامه ابن‌بطوطه را به‌فارسی ترجمه کرده بود و حالا در این کتاب بخش‌های جذاب و تکان‌دهنده‌ی سفرنامه را برای خواننده بازسازی و برجسته کرده است. مسائل مهمی از قبیل نقش فردی و اجتماعی زنان، قدرت سیاسی، دین و دولت، آموزش و فرهنگ در این بازسازی مورد توجه مؤلف قرار گرفته است.

خاطرات یک استاندار

آقای استاندار عنوان کتابی است که خاطرات دوران معاونت شهرداری، استانداری، نمایندگی مجلس و وزارت دکتر علی عبدالعلی‌زاده را روایت می کند. این کتاب حاصل چند جلسه مصاحبه نادر داوودی با اوست. آقای استاندار یکی از تازه‌های نشر نی در نمایشگاه امسال است.

غرفه‌ی نشر نی مثل سال‌های گذشته انتهای سالن ۳۲ قرار دارد. نمایشگاه کتاب تهران تا بیست و ششم اردیبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برقرار است.

۱۸ اردیبهشت ۹۴ دسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *