تخفیف کتابفروشی لارستان در ایام نمایشگاه
راه حلی برای درمان سندرم نمایشگاه

هر صنفی در طول سال یک دوره طلایی دارد. یکی آغاز تابستان و دیگری در فصل سرما، یکی بازگشایی مدارس و آن یکی در تعطیلات، کسب و کارش رونق می‌گیرد. باور عمومی این است که فصل داغ اهل کتاب و فرهنگ، همین چند روز نمایشگاه کتاب است. نمایشگاهی که میانه بهار آغاز می‌شود. شاید این حرف درباره ناشران و خریداران درست باشد اما انگار یک حلقه از این زنجیر جا مانده است.

کتابفروشی‌های کوچک غیر ناشر در این دوره برعکس ناشران زمان رکودشان است و کسادی بازارشان. این را می‌شود از صفحه کتابفروشی لارستان در فیس‌بوک فهمید. لارستانی‌ها نوشته‌اند: «هرسال با نزدیک شدن زمان برگزارى نمایشگاه کتاب، کتابفروشى‌ها خلوت مى‌شوند و خیلى‌ها کتاب نمى‌خرند و صبر مى‌کنند کتاب را از نمایشگاه و با تخفیف بخرند. و این ضربه بزرگى است به پیکر نحیف کتابفروشى هاى کوچک ِ غیر ِ ناشر .در جاذبه‌ى نمایشگاه کتاب هـیچ شکى نیست! کتاب‌هاى جدید و ملاقات با پدیدآورندگان کتاب و همچنین تخفیف ِویژه نمایشگاه »

مسئولان کتابفروشی برای حل این مسئله پیشنهاد کرده‌اند که در ایام نمایشگاه کتاب‌های مورد نظر خود را در نمایشگاه انتخاب کنید و آنها را از کتابفروشی‌های کوچک بخرید. آنها وعده داده‌اند که همان تخفیف نمایشگاه را هم در این ایام برای خریدها در نظر بگیرند.

 

۳ اردیبهشت ۹۴ دسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *