افزایش ۳۰ درصدی اعتبار کتاب بن‌های الکترونیکی
آغاز ثبت‌نام بن دانشجویی نمایشگاه کتاب از 29 فروردین

بیست‌و‌هشتمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم مثل سال‌های گذشته با تسهیلات خاصی برای ترویج کتاب‌خوانی از طرف وزارت ارشاد همراه است. امسال هم وزارت ارشاد برای دانشجویان بن‌‌کارت‌های الکترونیکی در نظر گرفته است. بودجه‌ی در نظر گرفته شده برای بن‌کارت دانشجویی ۱۰۰میلیارد ریال است.

مبلغ بن‌کارت‌های الکترونیکی امسال نسبت به دوره‎‌ی گذشته ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است و دانشجویان با پرداخت ۴۰ هزار تومان می‌توانند بن‌کارت‌های ۸۰ هزار تومانی دریافت کنند. وزارت ارشاد پیش‌بینی کرده که حدود ۲۵۰ هزار طلبه و دانشجو از سراسر کشور اقدام به دریافت این بن‌کارت می‌کنند.

طرح پرداخت یارانه برای خرید کتاب در دوره‌های گذشته به‌دلیل برگزاری نمایشگاه تهران برای دانشجویان و طلاب تهرانی ساده‌تر بود. امسال اما با هماهنگی‌هایی که وزارت ارشاد با وزارت علوم و تحقیقات و فناوری انجام داده است تعداد دانشجویان و طلاب هر استان به تفکیک مشخص شده است و بنابر تعداد این افراد یارانه استان‌ها با یکدیگر تفاوت خواهد داشت. این راهکاری است برای توزیع عادلانه‌ی بن‌کارت‌های الکترونیکی در سطح کشور.

ثبت نام این بن‌ها از روز شنبه ۲۹ فروردین آغاز می‌شود  و تا ۵ اردیبهشت ادامه پیدا می‌کند. ثبت نام از طریق وب سایت http://bon.tibf.ir انجام می‌شود. بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود.

۲۷ فروردین ۹۴ دسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *