کتاب‌های تازه «کلاغ» در نمایشگاه کتاب

اگر امسال در نمایشگاه کتاب به دنبال نشر کلاغ می‌گردید باید در نظر داشته باشید که این انتشارات با نشر پژواک به صورت مشترک در یک غرفه حضور دارند. بنابراین بر اساس حروف الفبا باید به دنبال حرف «پ» بگردید. کلاغ برای نمایشگاه امسال چند عنوان جدید آماده کرده است. در این مطلب تازه‌های نشر را مرور می‌کنیم.

بچه رزمری

roseاثر معروف و ستوده شده آیرا لوین با ترجمه محمد قائد برای اولین بار به فارسی ترجمه و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. اغلب این کتاب را با فیلمی با همین نام که رومن پولانسکی در دهه ۶۰ میلادی ساخت، می‌شناسند. خبر انتشار این کتاب پیش از این هم در قفسه منتشر شده بود.

 

کتاب‌های ابراهیم گلستان

gofteha

آثار ابراهیم گلستان در سال‌های اخیر کم و بیش در ایران منتشر می‌شد اما برخی آثار و ترجمه‌های او دیگر نایاب شده و در دسترس کتاب‌خوان‌ها نبودند. حالا نشر کلاغ این آثار را دوباره منتشر کرده است. از میان ترجمه‌های گلستان می‌توان به کشتی‌شکسته‌ها که مجموعه داستانی است که گلستان از پنج نویسنده ترجمه کرده بود و هکلبری‌فین نوشته مارک‌ تواین اشاره کرد. همچنین گفته‌ها که شامل مصاحبه‌ها، متن گفتار فیلم‌های مستند و سخنرانی گلستان در دانشگاه شیراز است توسط این ناشر منتشر شده است.

کتاب‌های اقتصادی

سرمایه در سده بیست‌ویکم و معمای سرمایه از آثار اقتصادی است که کلاغ منتشر کرده است. البته کتاب معمای سرمایه پیش‌تر منتشر شده بود که در نمایشگاه کتاب چاپ دوم آن برای علاقه‌مندان عرضه شده است. کتاب توماس پیکتی اثری پر حاشیه و جنجالی بود و حالا در اثر منتشر شده توسط نشر کلاغ چکیده و مقالات تحلیلی sarmayehدرباره آن اثر را می خوانیم.

نشر کلاغ در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب که از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت در مصلی تهران برگزار می‌شود حاضر است و می‌توان سراغ کتاب‌های آنها را در شبستان، راهرو ۲۷ غرفه ۱۲ گرفت.

 

۲۰ اردیبهشت ۹۴ نمایشگاه

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *